رشد سریع مو در یک هفته با قرص

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

 برای رشد سریع مو در یک هفته با قرص علاوه بر شناسایی مکمل‌های تقویت مو و آشنایی با انواع قرص‌های ویتامین برای تقویت مو، لازم است تا روش‌های خانگی در رشد سریع مو در یک هفته نیز بیان گردد.

استفاده از آب سرد برای شستشو موها، استفاده از روغن وازلین، روغن نارگیل، سرکه سیب و … برای تقویت رشد موها مفید و حائز اهمیت به شمار می‌روند.

استفاده از مکمل‌هایی حاوی مواد مغذی و مهم برای رشد سریع مو در یک هفته نیز کارساز بوده و استفاده از مکمل پرفکت هیر ایکس مارت نیز کاربردی و مفید است.

مراحل رشد مو

مراحل رشد مو-01

رشد مو دارای مراحل زیر است:

مرحله اول- فاز آناژن: این فاز دوره رشد مو است. در این فاز سلول‌های پیاز مو به‌سرعت تقسیم شده و موهای جدید رشد می‌کنند.

در این فاز موها از ریشه به مدت 2 تا 7 سال رشد می‌کنند. در طول این مدت رشد موهای بین 45.7 تا 76.2 سانتیمتر رشد کنند.

مرحله دوم – فاز کاتاژن: این فاز از رشد مو کوتاه بوده و تنها 2 تا 3 هفته به طول می‌انجامد. در این فاز رشد مو متوقف شده و از جریان خون جدا می‌شود.

مرحله سوم – فاز تلوژن: در این فاز موهای چاقویی زیر ریشه قرار می‌گیرند و موهای جدید از زیر شروع به رشد می‌کنند. مدت‌زمان این فاز در حدود 3 ماه است.

در این فاز موهای چاقویی شکل ریخته و موهای جدید جای آن‌ها را می‌گیرند.

برای رشد سریع مو چه ویتامین هایی لازم است؟

برای رشد سریع مو چه ویتامین هایی لازم است؟

ویتامین‌ها برای رشد سریع مو لازم و ضروری هستند.

از جمله بهترین ویتامین هایی که به رشد سریع مو در یک هفته با قرص کمک می‌کنند عبارتند از:

● ویتامین B

ویتامین‌های گروه B مانند ویتامین B7 یا بیوتین و ویتامین B12 برای تقویت و حالت دادن به موها بسیار مهم هستند.

برای تأمین انواع ویتامین‌های گروه B می‌توان از مواد غذایی نظیر غلات، گوشت، ماهی، تخم‌مرغ، آجیل و آووکادو استفاده کرد.

علاوه بر مصرف مواد غذایی مقوی مصرف انواع قرص ویتامین گروه B در رشد سریع مو در یک هفته با قرص تأثیر دارند.

● بیوتین

بیوتین یا همان ویتامین B7 از جمله ویتامین‌های گروه B است. قرص بیوتین از طریق ایجاد گلبول‌های قرمز خون که اکسیژن و سایر مواد مغذی را به پوست سر و فولیکول‌های مو می‌رسانند، سبب رشد سریع مو در یک هفته با قرص بیوتین می‌شوند.

استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین B7 نظر شیر، تخم‌مرغ، موز، ماهی سالمون، سیب‌زمینی و بادام در رشد سریع مو در یک هفته تأثیر دارند. رشد سریع مو با قرص بیوتین عملکرد بالایی دارد.

● ویتامین C

ویتامین C علاوه بر حفظ ایمنی بدن در رشد سریع مو در یک هفته با قرص ویتامین C نقش دارد.

ویتامین C سبب افزایش گردش خون در پوست سر شده و فولیکول‌های مو به رشد بیشتر تحریک می‌شوند.

● آهن

آهن از جمله ریزمغذی‌هایی است که در کنار سایر ویتامین‌ها به رشد مو کمک می‌کند. قرص آهن از طریق تقویت گردش خون و انتقال اکسیژن به سلول‌های پوست سر و کمک به تولید هموگلوبین بیشتر به رشد سریع مو در یک هفته با استفاده از قرص آهن کمک می‌کند.

استفاده از مواد غذایی مملو از آهن نظیر صدف، گوشت قرمز، اسفناج و عدس در کنار استفاده از قرص آهن به تأمین میزان آهن موردنیاز بدن کمک می‌کند.

رشد سریع مو با قرص آهن به‌ویژه برای زنانی که کم‌خونی دارند اهمیت زیادی دارد.

● ویتامین D

کمبود ویتامین D یکی از علل ریزش مو است. این ویتامین با استفاده از سلول‌های پوستی که وظیفه تولید کراتین در بدن را به عهده دارند، متابولیزه کرده و از این طریق سبب تقویت رشد مو می‌شود.

مصرف قرص ویتامین D یا استفاده مناسب از نور طبیعی خورشید سبب رشد سریع مو در یک هفته با قرص ویتامین D می‌شود.

● ویتامین A

مصرف مناسب قرص ویتامین A به رشد سریع مو در یک هفته با قرص کمک می‌کند اما مصرف بیش از حد قرص ویتامین A یا مصرف بیش از اندازه مواد غذایی حاوی این ویتامین سبب ریزش مو نیز خواهد شد.

استفاده از مواد غذایی نظیر کلم‌پیچ، اسفناج، کلم بروکلی، هویج، سیب‌زمینی، کدوحلوایی و کدوتنبل میزان ویتامین A موردنیاز بدن را تأمین می‌کند.

● روی

روی از جمله مواد معدنی مهم و ضروری است که کمبود آن سبب ریزش مو می‌شود.

به‌منظور تأمین روی موردنیاز بدن می‌توان از مواد غذایی چون گوشت، لوبیا، آجیل و دانه‌های روغنی استفاده کرد.

برای رشد مو چه قرصی بخوریم؟

به‌منظور رشد سریع مو در یک هفته با قرص می‌توان از مکمل پرفکت هیر ایکس مارت استفاده کرد.

مکمل پرفکت هیر با داشتن مواد مغذی چون بیوتین و اسیدهای آمینه موردنیاز بدن سبب تقویت رشد سریع مو در یک هفته می‌شود.

این مکمل همچنین دارای مقدار کافی زینک، فولیک‌اسید، ال متیونین و ویتامین B6 نیز هست.

این مکمل با تقویت فولیکول‌های مو به ایجاد موهایی سالم، با ضخامت مناسب و رنگ‌دانه‌های کافی کمک می‌کند.

یکی از اجزای تشکیل‌دهنده پرفکت هیر ال متیونین است. این ماده با کمک به افزایش ساهت کراتین مو از نازک شدن و ریزش مو نیز جلوگیری می‌کند.

ال سیستئین از دیگر مواد مغذی موجود در پرفکت هیر است که فولیکول‌های مو را تقویت کرده و فاز آناژن یا فاز رشد مو را طولانی‌تر می‌کند.

انواع ویتامین‌های گروه B از جمله ویتامین B5 در این مکمل یافت می‌شود.

ویتامین B5 با افزایش ضخامت تارهای مو، جلوگیری از سفید شدن تارهای مو و حفظ رطوبت در مو سبب رشد سریع مو در یک هفته می‌شود.

بیوتین یا ویتامین B7 از دیگر ویتامین‌های گروه B مکمل پرفکت هیر است. این ماده از شکنندگی موها جلوگیری کرده و مانع موخوره می‌شود.

در کنار ویتامین‌های گروه B ویتامین E در مکمل پرفکت هیر ایکس مارت جریان خون به ریشه‌های مو را تقویت کرده و از این طریق از ریزش مو جلوگیری می‌کند.

زینک، مس و منگنز نیز از دیگر ریزمغذی‌های مقید برای تقویت مو و موجود در مکمل پرفکت هیر هستند.

این ریزمغذی‌ها با تقویت ساختار پروتئینی فولیکول‌های مو، تقویت اکسیژن‌رسانی به پیاز مو و خنثی‌کردن آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد به تقویت و رشد هرچه بهتر و بیشتر مو کمک می‌کند.

مکمل پرفکت هیر

رشد سریع مو در یک هفته با روش خانگی

برای رشد سریع مو در یک هفته با استفاده از درمان خانگی می‌توان از روش‌های ذیل استفاده کرد:

● آب‌کشی موها با آب سرد

آب داغ تارهای مو را از بین برده و سبب شکستگی آن‌ها می‌شود. آب گرم سبب باز شدن فولیکول‌های مو شده و حتی برای کاهش ریزش مو و موخوره می‌توان بعد از شستشو با آب گرم یکبار با آب سرد سر را شستشو کرده و آن را به پایان برسانید. استفاده از برخی روش‌ها و ترک برخی عادات افراد را از مصرف قرص برای رشد سریع مو در یک هفته بی‌نیاز می‌کنند.

● ماساژ پوست سر

ماساژ پوست سر

ماساژ پوست سر به طور روزانه به مدت 5 تا 10 دقیقه با استفاده از نوک انگشتان. استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن نارگیل، زیتون و آرگان و استفاده از یک مرطوب‌کننده در این روش سبب می‌گردد تا از ماساژ پوست سر عملکرد بالاتری به دست آوریم. بهتر است هفت روز، هرروزه این کار را تکرار کرده و برای تکرار مجدد یک ماه فاصله بگذارید.

● شستشوی مو با شامپوی مناسب

استفاده از شامپوهایی که به رشد سریع مو کمک می‌کند و فاقد مواد شیمیایی غیرضروری است سبب رشد سریع مو می‌شود.

● استفاده از وازلین

می‌توان وازلین را مستقیماً روی مو مالید و یا آن را روی پوست سر ماساژ دهید و در شب کلاهی بر روی سر قرار داده و صبح سر را بشویید.

● استفاده از آلوئه‌ورا

می‌توان آلوئه‌ورا را روی پوست سر مالید و موها را ماساژ داد. آلوئه‌ورا از جمله مواد طبیعی است که سبب رشد سریع مو در یک هفته می‌شود.

● استفاده از روغن نارگیل

استفاده از روغن نارگیل برای رشد مو

روغن نارگیل به دلیل طبیعی بودن محدودیتی در استفاده ندارد و سبب رشد مو، ایجاد رطوبت در مو و افزایش درخشش مو می‌شود. روغن نارگیل خاصیت ضدباکتریایی داشته و از خارش و پوسته‌پوسته شدن پوست سر جلوگیری می‌کند. استفاده از روغن نارگیل از روش‌های رشد سریع مو در یک هفته به شمار می‌رود. روغن نارگیل از روش‌های رشد موی خانگی است که می‌تواند به‌جای قرص برای رشد سریع مو در یک هفته مورداستفاده قرار گیرد.

سوالات متداول

آیا رشد سریع مو در یک هفته با آب برنج امکان پذیر است؟

بله کافی است یک فنجان برنج را در آب شسته و بعد در کاسه‌ای با آب بپوشانید و بعد از گذشت حدود 15 دقیقه آب برنج را جدا کرده و بگذارید یک روز بماند و بعد از آن موهای خود را با آن شستشو دهید.

چرا رشد مو متوقف می شود؟

موها به دلایل مختلفی چون سن، هورمون‌ها، ژنتیک، غده تیروئید و استرس رشد خود را متوقف می‌کنند.

بیوتین چقدر سریع موها را رشد می دهد؟

بیوتین یا ویتامین B7 از ویتامین‌های موردنیاز برای تقویت و رشد سریع مو است. تاکنون شواهدی مبنی بر اندازه‌گیری سرعت تأثیر مفید بودن بیوتین بر رشد سریع موها و درمان ریزش مو به دست نیامده است.

چه قرصی باعث رشد سریع مو می شود؟

قرص پرفکت هیر ایکس مارت از جمله مکمل‌های تقویت و رشد سریع مو در یک هفته با قرص است. قرص پرفکت هیر با در اختیار داشتن بیوتین، اسیدفولیک، ال متیونین، زینک و ویتامین B6 از جمله قرص برای رشد سریع مو در یک هفته به شمار می‌رود.

4.3/5 - (26 امتیاز)

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 532 نظر

4 532
رشد سریع مو در یک هفته با قرص

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن