قرص زینک برای مو

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

قرص زینک چیست؟

برای این که بدانیم قرص زینک چیست و چرا از قرص زینک برای مو استفاده می شود، ابتدا باید بدانیم، روی در بدن چه نقشی ایفا می کند؟

زینک یا روی یک ماده ی معدنی مفید است که در همه ی قسمت های بدن از آن استفاده می شود و در واقع اهمیت فراوانی دارد.

این ماده ی معدنی در تمام سلول های بدن پیدا می شود، اما جالب است بدانید که بدن انسان نمی تواند روی را بسازد و حتی ذخیره کند به همین خاطر افراد باید از راه های مختلفی مانند گنجاندن خوراکی های دارای روی در رژیم غذایی خود و خوردن مکمل های دارویی، روی بدن خود را تامین کنند.

قرص زینک، مکمل خوبی برای تامین روی بدن است. زینک در سلامتی قسمت های مختلف بدن تاثیر دارد که از مهم ترین آن ها می توان به تاثیر بر روی تقویت سیستم ایمنی، قوت بینایی، رفع التهاب، کاهش ریزش مو، هضم بهتر غذا و … اشاره کرد.

این روز ها بسیاری قرص زینک برای مو می خورند اما افراد با دیدن علایم کمبود روی و با مشورت پزشک باید مصرف قرص زینک را شروع کنند.

تا این جا متوجه شدیم که قرص زینک مکمل بسیار مفیدی است اما در این مطلب قصد داریم در مورد تاثیر قرص زینک برای مو به طور مفصل صحبت کنیم.

فواید قرص زینک برای مو

همان طور که در قسمت قبلی اشاره کردیم یکی از مهم ترین کاربرد های ماده ی زینک در سلامتی انسان استفاده از زینک برای مو است.

اثر درمانی زینک برای ریزش مو و یا استفاده از زینک برای رشد مو از مسائلی است که تقریبا همه ی افراد از آن آگاهی دارند. در این قسمت قصد داریم کامل تر به اثرات مفید قرص زینک برای مو بپردازیم.

وقتی روی در بدن کم باشد، ساختار پروتئینی فولیکول های مو تغییر می کند. حال اگر افراد در چنین شرایطی اقدام به مصرف قرص زینک برای مو نماید، به دلیل ایجاد واکنش های آنزیمی منفی ریزش مو قطع می شود؛ از سوی دیگر با تامین روی بدن، تقسیم سلول های فولیکولی با نظم بیشتری انجام می شود و سیکل رشد مو به درستی انجام می گیرد و مصرف کننده پس از مدتی شاهد رشد موهای تازه خواهد بود.

علاوه بر این ها قرص زینک در براق شدن مو و تصحیح رنگدانه های آن نیز تاثیر دارد، افرادی که از قرص زینک برای مو استفاده می کنند پس از مدتی مشاهده می کنند که موی کدرشان براق شده یا رنگدانه های خاکستری به رنگ اصلی مو تبدیل شده اند.

آیا قرص زینک برای مو مفید است؟

اگر شما هم از افرادی هستید که این سوال برایتان پیش آمده که آیا قرص زینک برای مو خوب است؟ در یک کلمه باید گفت که پاسخ این سوال مثبت است.

زمانی که بدن برای انجام فعالیتی به آنزیم، ویتامین یا هر ماده ی دیگری نیاز داشته باشد با استفاده از مواد خوراکی مصرف شده به راحتی آن را تولید می کند اما زمانی که امکان تولید ماده ای مانند روی در بدن وجود نداشته باشد، مسلما استفاده کردن مکمل های دارویی تحت نظر پزشک موثر و مفید خواهد بود.

البته توجه داشته باشید همان طورکه کمبود روی می تواند باعث اختلالاتی در بدن شود، مصرف بی رویه ی آن نیز حتما مشکل ساز خواهد بود، بنابراین پیش از استفاده از قرص زینک برای مو حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

کمبود زینک و ریزش مو

نشانه هایی که دیدن آن ها به احتمال بسیار بالا، خبر از کمبود زینک در بدن می دهد، ریزش مو، خشکی کف سر، شوره و .. است.

زمانی که بدن کمبود زینک داشته باشد رشد و تقسیم سلول ها به درستی انجام نمی گیرد هورمون های موثر به مقدار کافی ایجاد نمی شوند.

پزشک متخصص پس از آزمایش و اطمینان از کمبود زینک، برای رفع این مشکل قرص زینک برای مو، تجویز می کنند تا ریزش کاهش پیدا کند.

قرص زینک و تاثیر آن روی مو

تا این جا متوجه شدیم که قرص زینک برای مو بسیار مفید است و پی بردیم طبق بررسی های انجام شده کمبود روی بر روی سیکل رشد و حیات مو تاثیر منفی می گذارد، و به طبع آن باعث ریزش و عدم رشد موهای تازه می شود. در نتیجه مصرف مکمل و تامین این ماده ی معدنی در بدن مشکلات بوجود آماده را کاهش داده و یا درمان می کند.

مصرف به اندازه و به موقع قرص زینک برای مو سبب می شود از آسیب های بسیار جدی و غیر قابل جبران ریزش های بسیار شدید، بخصوص در مردان، که در نهایت منجر به تاسی می شود نیز، جلوگیری گردد.

در بررسی زینک و ریزش مو، مشخص شده که این مکمل ها منابع کاملی از ویتامین هستند که در کنار خاصیت ضد باکتریایی و ضد التهابی، به سلامت پوست سر کمک می کنند.

تقویت فولیکول های مو با مصرف قرص زینک برای مو، ریزش را کم و پس از مدتی قطع می کند و  حفظ سلامت پوست سر و پروتئین سازی نیز سبب رشد مجدد مو خواهد شد.

درمان ریزش مو با مکمل زینک

حتما می دانید که دارو های شرکت های مختلف، با روش ها و فرمولاسیون گوناگونی ساخته می شود، که در کیفیت آن ها تاثیر گذار است. پس اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از قرص زینک برای مو استفاده می کنید، باید نمونه ی با کیفیت و موثر آن را انتخاب نمایید تا در زمان کوتاه تر، نتیجه ی بهتری را مشاهده کنید.

شرکت نیکان فارمد مهر، عرضه کننده ی یکی از بهترین مکمل های تخصصی درمان ریزش مو و حاوی زینک، یعنی مکمل هیرونیک به بازار است.

پیشنهاد ما برای تامین انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای موی سر، مکمل تخصصی مو هیرونیک است. این مکمل حاوی 30 میلی گرم زینک خالص و 1000 میکروگرم بیوتین، ویتامین ب5، ب6 و کوآنزیم کیوتن است که  به تقویت فولیکول مو، افزایش تولید کراتین و جلوگیری از ریزش مو کمک می کند. برای اطلاعات بیشتر روی تصویر محصول کلیک کنید.

مکمل تخصصی مو هیرونیک

مقدار مصرف روزانه ی قرص زینک برای جلوگیری از ریزش مو چقدر است؟

در ابتدای مطلب این سوال مطرح شد که آیا قرص زینک برای مو مفید است؟ و با بررسی اهمیت ماده ی روی در بدن، متوجه شدیم که، از قرص زینک برای مو و رفع مشکلات آن بسیار استفاده می شود.

در این جا باید بدانید که مانند هر دارو یا مکمل داویی دیگری مصرف قرص زینک نیز باید الگوی مشخصی داشته باشد و مدت زمان مصرف و تعداد قرص مصرفی در روز، هفته یا ماه را پزشک تعیین می کند.

بدن یک زن بالغ در طول روز به طور میانگین حداقل 8 میلی گرم روی و بدن یک مردبالغ به حداقل 10 میلی گرم زینک، نیاز دارد و مقدار روی دریافتی نباید از 40 میلی گرم بیشتر شود.

توجه داشته باشید مقادیر ذکر شده برای افرادی که سلامتی کامل دارند صدق می کند و بیماری های مزمنی مانند کم خونی یا حالاتی مانند اضطراب نیاز بدن به روی را بیشتر می کنند، البته فعالیت های روزانه ی سنگین مانند ورزش نیز می تواند در دوز مصرفی روی تاثیر گذار باشد.

بهترین قرص زینک برای ریزش مو

شاید پس از خواندن این مطلب این سوال برای شما ایجاد شود که بهترین مکمل برای مو چه قرص زینکی است؟ در پاسخ باید گفت استفاده از قرص زینک برای مو در صورتی موثر است که مکمل مورد نظر در چرخه ی رشد فولیکول مو تاثیر گذاشته و سبب افزایش تولید کراتین شود و این ها دقیقا همه ی ویژگی هایی هستند که قرص مکمل زینک ایکس مارت داراست.

مقدار زینک این مکمل دارویی برابر مصرف 900 گرم شاه میگو یا 350 گرم گوشت گوساله است که ثابت می کند با یک منبع غنی از زینک رو به رو هستیم.

در انتها نیز بد نیست بدانید که شاید شما قرص زینک را برای مو استفاده کنید اما مکمل زینک ایکس مارت نه تنها به سلامت مو کمک می کند بلکه دارای خاصیت های آنتی اکسیدانی است و در نتیجه در تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر دارد؛ از سوی دیگر با تولید کلاژن در بهبود زخم ها، سلامت و شادابی پوست، از بین بردن آکنه و زگیل موثرواقع می شود. این مکمل زینک از ابتلا به بیماری های کبدی جلوگیری کرده و با داشتن خواص شبه انسولینی بر دیابت نیز موثر واقع می شود.

زینک ایکس مارت

سوالات متداول

قرص زینک چه تاثیری روی مو دارد؟

کمبود زینک در بدن با علایم بسیاری مانند: ریزش مو، خشکی مو، پوسته و شوره ی سر مشخص می شود. استفاده از قرص زینک برای مو سبب می شود، سیکل رشد مو به حالت نرمال برگشته، پروتئین سازی و کلاژن سازی به قدر کافی انجام شود تا در نتیجه ابتدا ریزش مو ها قطع شده و در گام بعدی سلامت آن ها حفظ شود.

دوز مصرف قرص زینک برای ریزش مو چقدر است؟

اگر می خواهید در مصرف قرص زینک برای مو، تاثیر بهتری را در زمان کوتاه تر ببینید، باید در طول روز مقدار کافی زینک به بدن برسانید. از آن جایی که مقدار مجاز مصرف زینک برای افراد بالغ 40 میلی گرم در روز است، در صورتی که قرص شما 20 میلی گرمی باشد دو بار در روز و در صورتی که 30 گرمی باشد، باید یک بار در روز خورده شود.

مصرف مکمل زینک برای ریزش مو از چه سنی مجاز است؟

اکثر مکمل های زینک موجود در بازار برای بزرگسالان تولید شده اند و در صورتی که پزشک مصرف زینک را برای نوجوانان یا کودکان تجویز کند، باید از مکمل های ویژه ی آن ها استفاده شود، مکمل های کودک و نوجوان معمولا شربت است. کودکان 1 تا 7 سال به دریافت 5 میلی لیتر ، 7 تا 13 سال، 10 میلی لیتر و بالای 13 سال، 15 میلی لیتر، مکمل زینک به صورت روزانه مجاز هستند.

بهترین زمان برای مصرف زینک چه زمانی است؟

افراد برای تاثیر بهتر قرص زینک برای مو، باید آن را با معده ی خالی مصرف کنند، در واقع بهترین زمان برای مصرف قرص زینک یک ساعت پیش از وعده ی غذایی است، اما باید بدانید که بسیاری از افراد هنگام استفاده از مکمل ها با معده ی خالی دچار مشکلات گوارشی یا معده درد می شوند، پس با این که بهترین زمان مصرف قرص زینک قبل از غذاست، اما افرادی که معده درد یا مشکلات گوارشی دارند، می توانند آن را دو ساعت بعد از غذا هم استفاده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 3 نظر

5 3
قرص زینک برای مو

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن