قرص برای ضخیم شدن مو

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

به‌منظور استفاده از قرص برای ضخیم ‌شدن مو ابتدا لازم است تا دلایل نازک شدن مو را بررسی کرده و در صورت امکان از این دلایل ممانعت کرد.

افزایش سن، تغییرات هورمونی، استرس، ژنتیک، شکستن و آسیب تارهای مو و … از این عوامل به شمار می‌روند.

قرص‌های حاوی انواع مواد معدنی چون آهن و زینک یا ویتامین‌هایی از گروه B ، C و D از نازک شدن مو جلوگیری می‌کنند. قرص هیرونیک از بهترین مکمل‌ها در جلوگیری از نازک شدن مو است.

هیرونیک حاوی 30 قرص برای ضخیم ‌شدن مو است. ضخیم‌شدن تارهای موی نازک شده فرایندی زمان‌بر و طولانی‌مدت است که حدود 5 تا 6 سال زمان می‌برد. بعد از گذشت این مدت نتایج استفاده از این قرص برای ضخیم‌ شدن مو کاملاً مشهود خواهد بود.

چرا موها نازک می شوند؟

چرا موها نازک می شوند؟

به‌منظور استفاده از قرص برای ضخیم شدن مو بهتر است با دلایل نازک شدن تارهای مو آشنا شویم تا در صورت امکان با جلوگیری از این عوامل در کنار استفاده از بهترین قرص برای ضخیم شدن مو، موهای خود را تقویت و از ریزش آن‌ها جلوگیری کنیم.

از دلایل نازک شدن موی سر می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • افزایش سن: از مهم‌ترین دلایل نازک شدن مو کهولت سن است. با افزایش سن پهنای هر تار مو کم می‌شود و بالارفتن سن سبب توقف تولید مو توسط برخی از فولیکول‌های مو می‌شود و ریزش مو اتفاق خواهد افتاد.
  • تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی و به‌خصوص دوران یائسگی در زنان که با تغییرات شدید هورمونی همراه است از دلایل نازک شدن مو به شمار می‌رود. بارداری و کاهش وزن ناگهانی که منجر به تغییرات هورمونی می‌شود از دیگر دلایل نازک شدن مو است.
  • استرس: استرس به طور مستقیم سبب ریزش مو نمی‌شود. در ابتدا استرس موجب چرب‌تر شدن مو یا ایجاد شوره سر می‌شود. اما در بلندمدت استرس از طریق نازک کردن موها سبب ریزش آن‌ها خواهد شد.
  • آسیب و شکستگی مو: رنگ‌کردن زیاد مو و استفاده بیش از اندازه از وسایل حالت دهنده مو سبب آسیب موی سر می‌شود. مواد شیمیایی موجود در رنگ مو، لایه محافظ تارهای مو را از بین برده و آن‌ها  را نازک‌تر خواهد کرد. اعمالی چون صاف‌کردن یا فرکردن مو و اعمالی ازاین‌دست سبب شکستگی و نازک شدن موی سر و در نهایت ریزش آن‌ها می‌شود.
  • استفاده از برخی داروها: برخی داروها نظیر داروهای مورد استفاده برای مقابله با سرطان در دوران شیمی‌درمانی از طریق نازک‌تر شدن تارهای مو سبب ریزش آن‌ها می‌شوند.
  • برخی بیماری‌ها: برخی از بیماری‌ها نظیر بیماری‌های خودایمنی یا بیماری‌های تیروئید در نازک شدن تارهای مو نقش دارند.

آیا قرص باعث ضخیم شدن موهای نازک می شود؟

برخی از قرص‌ها نظیر قرص ضدبارداری می‌توانند روند نازک شدن مو را متوقف کنند، زیرا سطح استروژن را افزایش داده و یا سطح هورمون تستسترون را کاهش می‌دهند.

داشتن رژیم غذایی مناسب از روش‌های درمانی جهت ضخیم‌شدن تارهای مو به شمار می‌رود. رژیم غذایی شامل مواد غذایی و مکمل‌های مناسب است.

افراد می‌توانند با استفاده از قرص‌های مکمل که رژیم غذایی افراد را بهبود می‌بخشد به ضخیم‌شدن تارهای مو کمک کنند.

استفاده از قرص‌های مکمل حاوی مواد معدنی و مانند زینک و آهن و انواع ویتامین‌هایی نظیر ویتامین‌های گروه ب که همگی اغلب به‌صورت قرص عرضه می‌شوند به ضخیم‌شدن موی سر کمک می‌کنند. از بهترین قرص برای ضخیم ‌شدن مو می‌توان به قرص مکمل هیرونیک اشاره کرد.

بهترین قرص برای موهای نازک

فیناستراید را می توان بهترین قرص برای موهای نازک در نظر گرفت. قرص فیناستراید از طریق مقابله با هورمونی که سبب از بین رفتن فولیکول های مو و نازک شدن موها می شود، از طریق تحریک فولیکول های مو و کاهش سرعت ریزش مو به درمان موهای نازک کمک می کند.

اغلب از این قرص یک بار در روز استفاده می کنند. متخصصین توصیه می کنند که استفاده از این قرص رأس ساعت مشخصی از روز انجام گیرد.

فیناستراید اثرات خود را پس از چهار ماه استفاده نشان می دهد، اما تغییر ملموس تقریبا بعد از یک سال خواهد بود.

یکی از معایب استفاده از این قرص آن است که با قطع مصرف این قرص ممکن است احتمال ریزش مجدد موها و نازک شدن آن ها زیاد شود.

اغلب این قرص مورد مصرف مردانی قرار می گیرد که ریزش مو با الگوی مردانه یا آلوپسی آندروژنتیک دارند.

چه ویتامینی باعث ضخیم شدن مو می شود؟

چه ویتامینی باعث ضخیم شدن مو می شود؟

بهترین قرص برای ضخیم شدن مو حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم برای فعال‌کردن مجدد غدد چربی روی پوست سر و مرطوب نگاه‌داشتن پوست و تغذیه بهتر سلول‌های آن است. از جمله ویتامین‌هایی که در ضخیم‌شدن تارها مو تأثیر دارند می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

● بیوتین یا ویتامین B7

بیوتین از جمله ویتامین‌هایی است که به بدن به‌منظور تجزیه پروتئین موردنیاز برای رشد مو کمک می‌کند.

● ویتامین C

ویتامین C از طریق کاهش استرس اکسیداتیو به محدودکردن رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. ویتامین C در تولید کلاژن که از مواد موردنیاز برای تشکیل ساختار مو است، نقش دارد. ویتامین C از طریق کمک به جذب آهن سبب تقویت ضخامت موها می‌شود.

● ویتامین D

ویتامین D یکی از بهترین ویتامین‌ها برای رشد فولیکول‌های مو و تقویت ضخامت مو است.

علاوه بر ویتامین‌های بالا استفاده از مواد و املاح معدنی چون آهن، زینک و پروتئین در تقویت ضخامت مو و افزایش رشد فولیکول‌های مو تأثیر دارند.

آمپول برای ضخیم شدن مو

آمپول برای ضخیم شدن مو

برخی از آمپول­ها همچون قرص برای ضخیم شدن تارهای مو مناسب هستند. آمپول مو اغلب از طریق تحریک گردش خون در فولیکول‌های مو سبب ضخیم‌ شدن تار مو و رشد موهای سالم می‌شوند.

ماساژ روزانه آمپول روی پوست سر از طاسی جلوگیری کرده و سبب افزایش ضخامت موهای سر می‌شوند.

ترکیبات موجود در آمپول سبب ترمیم موهای آسیب‌دیده شده و از این طریق ضخامت مو را افزایش می‌دهند.

آمپول به‌منظور ضخیم‌شدن تارهای مو روی پوست سر تزریق می‌شود. هیالورونیک اسید از جمله آمپولی است که با ترکیبات خود سبب احیای تارهای مو می‌شود.

هیالورونیک اسید مزایایی چون آبرسانی پوست سر، کاهش ریزش مو، احیای مو، تقویت فولیکول‌های مو، کاهش شوره سر، درخشندگی، لطافت مو و … را به دنبال خواهد داشت.

بهترین قرص برای ضخیم شدن مو چیست؟

بهترین قرص برای ضخیم شدن مو، مکمل هیرونیک است. هیرونیک از طریق ماده معدنی زینک به رشد مجدد مو کمک می‌کند.

هیرونیک با ترکیباتی شامل زینک، بیوتین، بپانتین و … سبب افزایش ضخامت تارهای مو می‌شوند.

زینک موجود در هیرونیک از سفید و نازک شدن تارهای مو جلوگیری کرده و سبب افزایش ضخامت مو می‌شود و ویتامین B5 این مکمل استحکام مو را تقویت کرده و خاصیت ارتجاعی مو را افزایش می‌دهد.

ویتامین B6 با افزایش تولید کراتین مو استحکام و درخشندگی مو را تقویت می‌کند.

ویتامین B7 یا بیوتین موجود در مکمل هیرونیک از شکنندگی مو که از عوامل نازک شدن تارهای مو است جلوگیری می‌کند.

کوکیوتین ماده دیگری در این مکمل است که از تارهای مو در برابر استرس‌های اکسیداتیو و رادیکال‌های آزاد محافظت کرده و از این طریق از نازک شدن مو جلوگیری می‌کند.

مکمل هیرونیک حاوی 30 قرص برای ضخیم شدن مو است.

مکمل تخصصی مو هیرونیک

چه مدت طول می کشد تا قرص ها برای ضخیم شدن مو، تأثیرگذار باشند؟

استفاده از قرص برای ضخیم شدن مو در یک شب و به طور ناگهانی نتیجه نمی‌دهد.

اغلب مدت زمانی بین یک تا پنج سال زمان خواهد برد تا قرص برای ضخیم ‌شدن مو نتایج خود را نشان دهند.

موها در یک ماه به‌اندازه نیم اینچ معادل 1.27 سانتیمتر رشد می‌کنند. حدود پنج تا شش سال زمان لازم است تا اندازه یک تار مو به طول یک شانه برسد.

بهترین قرص برای ضخیم شدن مو سبب می‌شوند تا غدد چربی روی پوست سر مجدداً فعال شوند و پوست سر و مو را مرطوب کرده و تغذیه می‌کنند.

پس از مصرف قرص برای ضخیم شدن مو، موها براق‌تر، سالم‌تر و مرطوب‌تر به نظر خواهند آمد.

سوالات متداول

چه ویتامین هایی باعث ضخیم شدن مو می شود؟

ویتامین‌های گروه B مانند ویتامین B5، B6 و B7 ویتامین C و ویتامین D از جمله ویتامین‌هایی هستند که قرص برای ضخیم‌ شدن مو در برگیرنده این ویتامین‌ها نیز خواهند بود.

آیا موهای نازک می توانند دوباره ضخیم شوند؟

با استفاده از روش‌هایی چون استفاده از قرص برای ضخیم‌ شدن مو مانند قرص‌های هیرونیک یا بهره‌مندی از رژیم غذایی مناسب حاوی انواع مواد معدنی چون آهن و زینک یا ویتامین‌هایی مانند ویتامین‌های گروه B و ویتامین C و D می‌توان سبب ضخیم شدن دوباره موهای نازک شد.

چه روغنی باعث ضخیم شدن موها می شود؟

روغن آرگان از بهترین روغن‌ها جهت رشد سریع و ضخیم‌تر شدن تارهای مو است. روغن آرگان مملو از ویتامین E است که مملو از ویتامین E است و با ممانعت از شکستگی تارهای موی سر از نازک شدن آنها جلوگیری و ضخامت آن‌ها را تقویت خواهد کرد.

آیا قرص های ضخیم کننده مو موثر هستند؟

قرص برای ضخیم ‌شدن مو نظیر قرص هیرونیک مؤثر هستند اما نتایج خود را در پنج تا شش سال آینده نشان می‌دهند و اثرات بلندمدت خواهند داشت.

4.8/5 - (10 امتیاز)

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 78 نظر

4 78
قرص برای ضخیم شدن مو

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن