سن کاشت مو

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

سن کاشت مو متفاوت است و اغلب افراد در سنین مختلف در صورتی که ریزش مو تحت الگوی طاسی مردانه یا زنانه باشد، ناحیه اهداکننده فرد مناسب بوده و سلامت عمومی و پوست مناسبی وجود داشته باشند و … عملیات کاشت مو انجام می پذیرد.

توصیه می گردد در بازه سنین 25 تا 30 سالگی به قبل عملیات کاشت مو انجام نپذیرد، زیرا الگوی نهایی ریزش مو در این سنین ناشناخته است.

بهترین سن کاشت مو در مردان 27 تا 40 سالگی و بهترین سن کاشت مو در زنان 40 تا 55 سالگی است.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مناسب ترین سن کاشت مو تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چه کسانی باید کاشت مو انجام دهند؟

توصیه می گردد تا افراد تحت شرایط زیر جهت کاشت مو اقدام کنند:

  • اگر فردی ریزش موی زیادی مطابق با الگوی طاسی مردانه یا زنانه داشته باشد بهتر است با در نظر گرفتن سن کاشت مو جهت کاشت مو اقدام کند.
  • اگر ناحیه اهداکننده موی فرد مناسب باشد.
  • اگر پوست سر سالم و فرد سلامت عمومی لازم را داشته باشد.
  • اگر فرد به دلیل جای زخم، آسیب های ناشی از جراحی زیبایی و آسیب به پوست سر ریزش مو داشته باشد.
  • اگر فرد به دنبال تراکم موی بیشتر باشد، کاندادای مناسبی برای کاشت مو است.

از چه سنی می توان کاشت مو انجام داد؟

سن مناسب کاشت مو

توصیه می گردد که افراد تا 30 سالگی در خصوص کاشت مو صبر کنند. افراد می بایست روش های دیگری قبل از جراحی و کاشت مو را تا زمان رسیدن به سن کاشت مو در پیش بگیرند و در صورت عدم رسیدن به نتایج مورد انتظار از این سن به بعد عملیات کاشت مو را انجام دهند.

استفاده از داروهایی چون ماینوکسیدیل و یا فیناستراید جهت درمان ریزش مو بسیار رایج است.

اگرچه کاشت مو از سن 18 سالگی قابل انجام است، اما توصیه می گردد که تا قبل از سن 25 لغایت 30 سالگی این عملیات انجام نپذیرد. علت آن است که تا قبل از این سنین الگوی نهایی ریزش مو کاملاً مشخص نشده است.

زمانی که الگوی طاسی شناخته شده نباشد و عملیات کاشت مو انجام گیرد، مشکلاتی را در فرد پدید خواهد آورد.

حداکثر سن کاشت مو

مناسب ترین سن کاشت مو بین 18 تا 65 سالگی است. در سنین کمتر از 18 سالگی عمل کاشت مو مناسب نیست، زیرا جراحی برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود و ممکن است در آینده مشکلاتی را برای این افراد ایجاد کند.

حداکثر سن کاشت مو نیز 65 سالگی است. در این سنین و بعد از آن سلول های زنده مو بسیار کاهش می یابند.

به دلیل کم شدن سلول های زنده مو نمی توان موی کافی را به ناحیه طاس پیوند زد و از این رو احتمال موفقیت کاشت مو کاهش خواهد یافت.

البته این به معنای آن نیست که بعد از 65 سالگی فرد نمی تواند به پیوند و کاشت مو بپردازد، بلکه به این معنا است که احتمال موفقیت پیوند و کاشت مو بعد از سن 65 سالگی بسیار کاهش می یابد.

سن مناسب کاشت مو در مردان

سن مناسب کاشت مو در مردان

محدودیت سنی برای کاشت مو وجود ندارد. اگر شما سلامت کافی را داشته باشید و موهای به اندازه در ناحیه اهدا کننده داشته باشید، قادر خواهید بود از نتایج مناسب کاشت مو بهره مند شوید.

مناسب ترین سن کاشت مو در مردان بین 27 تا 40 سالگی است. الگوی طاسی مردانه در این سنین مشخص شده است.

البته تنها سن مناسب برای گرفتن نتیجه خوب از کاشت مو کافی نیست و علاوه بر سن، در دسترس بودن موهای اهدا کننده، تراکم مو، سلامت عمومی و … در کاشت مو مناسب و تأثیرگذار است.

سن مناسب کاشت مو در زنان

سن مناسب کاشت مو در زنان

حدود 40 درصد از زنان زیر 50 سال تجربه ریزش مو را دارند، البته این ریزش در سنین پایین تر نیز امکان خواهد داشت.

پیش از کاشت مو در زنان می بایست مشخص گردد که علل ریزش مو زنانه ژنتیکی یا به دلیل سایر علل زمینه ای است.

مناسب ترین سن کاشت مو در زنان بین 40 تا 55 سالگی است. البته سن تنها عامل واجد شرایط بودن برای کاشت مو نیست.

داشتن سلامت عمومی، عدم وجود بیماری خاص، تراکم موی مناسب، ناحیه اهدا کننده و … از عوامل دیگر موفقیت عمل کاشت مو هستند.

زنان در مقایسه با مردان کمتر متقاضی عمل کاشت مو می شوند.

کاشت مو در 18 سالگی

اگرچه ظاهر افراد در 18 سالگی برای آن ها بسیار مهم است و افراد تمایل دارند بهترین ظاهر و چهره را داشته باشند اما سن کاشت مو در 18 سالگی چندان مناسب نیست و می تواند مخاطرات آفرین باشد. زیرا الگوی ریزش مو در این سن هنوز مشخص نشده است و ممکن است با گذشت زمان بدتر شود.

البته اگر ریزش مو در این سن به دلایلی چون تصادف، جای زخم و یا بیماری خاصی برای ریزش مو باشد، کاشت مو در 18 سالگی نیز توصیه می شود.

کاشت مو در 22 سالگی

سن کاشت مو 22 سالگی جهت درمان ریزش مو با شناخت الگوی طاسی نظیر سن 18 سالگی نامناسب نیست، اما برخی پزشکان توصیه صبر تا سن 25 سالگی را ارائه می دهند.

کاشت مو در سنین زودرس این مزیت را برای جوانان به دنبال دارد که دوره نقاهت جوانان از افراد با سنین بالاتر سریعتر خواهد بود.

این احتمال وجود دارد که اگر ریزش مو در این سن بعد از کاشت مو بیشتر شود ممکن است به عمل دیگری نیاز باشد.

کاشت مو در 40 سالگی

بهترین سن کاشت مو به خصوص برای مردان بین سنین 27 تا 40 سالگی است. در 40 سالگی الگوی طاسی کاملاً مشخص شده است. 

افراد می توانند درک کنند که ریزش مو را با داروهایی چون فیناستراید یا ماینوکسیدیل درمان کنند و یا از عمل کاشت مو برای درمان ریزش مو استفاده کنند.

چالش ها و نکات کاشت مو در سنین مختلف

نکات سن کاشت مو

داشتن سن کاشت مو مناسب یکی از فاکتورهای تأثیرگذار در موثر و نتیجه بخش بودن کاشت مو در افراد مختلف است. توصیه می گردد مردان بین سنین 27 الی 40 سالگی به کاشت مو بپردازند.

کاشت مو پیش از این بازه برای مردان توصیه نمی گردد، زیرا الگوی ریزش مو در مردان پیش از 27 سالگی چندان شناخته شده و ثابت نیست و ممکن است دستخوش تغییراتی قرار گیرد.

بهتر است مردان پیش از این سن در صورت داشتن ریزش مو از داروهایی چون ماینوکسیدیل یا فیناستراید استفاده کنند و در صورت عدم رفع مشکل ریزش موی آن ها و تثبیت الگوی ریزش مو کاشت مو در مردان انجام پذیرد.

سن کاشت مو در مردان بعد از 40 سالگی نیز چندان توصیه نمی گردد زیرا مردان بعد از 40 سالگی با چالش کم شدن سلول های زنده مو در کاشت مو روبرو خواهند بود و بعد از این سن در صورت کاشت مو همچنان موهایی که ریشه آن ها ضعیف شده است به ریزش ادامه داده و ظاهر خوشایندی را در افراد ایجاد نخواهد کرد.

در زنان بازه مناسب بین 40 تا 55 سالگی است.  پیش از 40 سالگی زنان به سختی مشخص می شود که ریزش موی آن ها ناشی از بیماری خاص زنانه، مسائل هورمونی و … است و توصیه می گردد از روش های درمانی دیگری غیر از کاشت مو در این سنین استفاده کنند.  

بعد از 55 سالگی نیز نظیر مردان با کاهش سلول های زنده احتمال موفقیت کاشت مو در زنان کاهش خواهد یافت.

اگر دچار ریزش مو شده اید حتما هیرونیک را امتحان کنید

برای اینکه افراد مشکل ریزش مو را نداشته باشند و در سنین پایین دغدغه رسیدن به سن کاشت مو را نداشته باشند، می بایست از تارهای موی خود محافظت کرده و آن ها را تقویت نمایند.

یکی از روش های محافظت از موها و تقویت آن ها استفاده از مکمل مو هیرونیک است. این مکمل با ترکیبات خود از ریزش مو جلوگیری کرده و با افزایش رشد و ضخامت موها و تقویت فولیکول های مو به افزایش تراکم موها کمک می کند.

هیرونیک با ترکیباتی از زینک، کوآنزیم کیوتین، ویتامین B5، B6 و B7 به افزایش تراکم موها کمک می کند. زینک با جلوگیری از نازک شدن تارهای مو به رشد مجدد موها کمک می کند.

ویتامین B5 با افزایش استحکام و قابلیت انعطاف تارهای مو ، ویتامین B6 با افزایش کراتین مو که ساختار اصلی مو را تشکیل می دهد و ویتامین B7 که از شکنندگی موها و موخوره جلوگیری می کند، به افرادی که دچار ریزش مو شده اند کمک می کند.

مکمل تخصصی مو هیرونیک

سوالات متداول

بهترین سن کاشت مو چند سالگی است؟

بهترین سن کاشت مو در مردان بین 27 تا 40 و در زنان بین 40 تا 55 سالگی است. قبل یا بعد از بازه های زمانی یاد شده نیز می توان عمل کاشت مو را انجام داد، اما احتمال موفقیت پیوند کاشت مو در سنینی خارج از بازه های سنی یاد شده کمتر خواهد بود.

حداقل سن کاشت مو چند سالگی است؟

حداقل سنی که می توان عمل کاشت مو را انجام داد 18 سالگی است، البته بهتر است افراد متقاضی تا 22 لغایت 25 سالگی منتظر بمانند تا الگوی طاسی آن ها شناخته شود.

چرا نباید کاشت مو در 20 سالگی انجام داد؟

به دلیل اینکه الگوی طاسی در 20 سالگی به اندازه کافی مشخص نیست توصیه می گردد که کاشت مو در سنین بالاتری انجام شود.

چه سنی برای کاشت مو دیر است؟

سن بالای 65 سالگی برای کاشت مو دیر است. البته داشتن ناحیه اهدا کننده مناسب، عدم ابتلا به بیماری های خاص و … علاوه بر سن در به نتیجه رسیدن عمل کاشت مو تأثیر خواهند داشت.

5/5 - (2 امتیاز)

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 5 نظر

5 5
سن کاشت مو

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن