هایفوتراپی پیشانی

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

هایفوتراپی پیشانی یکی از روش های رایج و غیر تهاجمی برای زیبایی پوست و از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست پیشانی است.

در این روش امواج اولتراسوند به طور متمرکز بر روی قسمتی خاص از لایه های زیرین پوست تزریق می­شود و سلول های پوست را به کلاژن سازی بیشتر تحریک می­کند.

تابش متمرکز امواج به لایه های زیرین سبب می­گردد تا لایه های رویی و بافت های اطراف پوست آسیب ندیده و فرد بعد از فرایند هایفوتراپی پیشانی می­تواند فعالیت روزمره خود را مجداً آغاز کند.

اغلب این فرایند برای رسیدن به نتایج مطلوب 2 تا 3 مرتبه صورت گرفته و فاصله زمانی بین هرکدام از درمان ها بین 1 تا 3 ماه زمان خواهد برد.

افراد با ضایعات پوستی یا عفونت های پوستی و آکنه نباید از هایفوتراپی پیشانی استفاده نمایند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش هایفوتراپی پیشانی جهت جوانسازی پوست تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

هایفوتراپی پیشانی چیست؟

هایفوتراپی پیشانی چیست؟

هایفوتراپی یکی از روش های جدید جهت زیبایی پوست است. هایفوتراپی از بهترین روش های غیرجراحی جهت کشیدن و لیفت پوست صورت است.

پوست صورت با افزایش سن طراوت و شادابی خود را از دست داده و دچار چین و چروک می­شود، یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی صورت هایفوتراپی پیشانی است.

هایفوتراپی پیشانی از روش های غیرتهاجمی است و با استفاده از اشعه اولتراسوند لایه های زیرین پوست به طور متمرکز مورد تابش اشعه قرار می­گیرند تا تحریک به کلاژن سازی شده و پوست در آن نقاط سفت شده و چین  چروک و افتادگی خود را از دست بدهد.

در هایفوتراپی پیشانی دیگر لایه های پوست از جمله لایه های رویی پوست و دیگر بافت های اطراف آسیب نمی­بینند و فرد پس از فرایند هایفو به راحتی می تواند انجام فعالیت های روزمره زندگی خود را از سر گیرد.

هایفوتراپی پیشانی چگونه کار می کند؟

در هایفوتراپی پیشانی از امواج اولتراسوند استفاده می­شود. امواج اولتراسوند همان امواجی هستند که در دستگاه های سونوگرافی نیز مورد استفاده قرار می­گیرند. امواج اولتراسوند به صورت متمرکز به لایه ای خاص از پیشانی تزریق شده و  سبب تحریک و تولید فیبرهای کلاژن در آن نقطه می­شوند.

همانطور که گفته شد هایفو از انرژی متمرکز فراصوت برای هدف قرار دادن لایه های پوست استاده می­کنند و سبب می­گردند تا بافت پوست گرم شود. 

زمانی که سلول ها به دمای مشخصی برسند دچار آسیب سلولی می­شوند، البته این آسیب سلول ها را به کلاژن سازی بیشتر تحریک می­کنند.

فیبرهای کلاژن بافت های بدن از جمله پوست را تقویت کرده و در نهایت پوستی قوی تر، جذاب تر و بدون چین و چروک خواهیم داشت. پرتوهای اولتراسوند تنها بر بافت خاصی از پوست تأثیر گذاشته و آسیبی به لایه های بالایی پوست و قسمت های مجاور پوست نخواهد گذاشت.

مزایای هایفوتراپی پیشانی

مزایای هایفوتراپی پیشانی

از مزایای هایفوتراپی پیشانی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • سبب شفافیت، کاهش و رفع چین و چروک پیشانی می­شود.
 • از هایفو پیشانی می توان جهت از بین بردن لک های پیشانی استفاده کرد.
 • سبب از بین رفتن افتادگی و شلی پوست می­شود.
 • این روش سبب به تأخیر افتادن روند پیری شده و پوستی جذاب تر فراهم می­آورد.
 • هایفوتراپی روش غیر جراحی است و تنها بافت های بیمار را هدف قرار داده و بافت های سالم غیر هدف را بدون آسیب باقی خواهد گذاشت.
 • از روش هایی است که زمان بهبودی کوتاهی دارد و بعد از چند روز فرد می­تواند به روال عادی زندگی خود باز گردد.

افراد بین 25 تا 70 سال می توانند از این روش استفاده کنند. هایفوتراپی پیشانی در جوان ترها موثرتر است.

افرادی که پوستشان در معرض نور خورشید و اشعه ماورا بنفش قرار داشته و دارای پوست شل بیشتری هستند، می­توانند برای دستیابی به نتایج مطلوب از هایفوتراپی پیشانی استفاده کنند.

تفاوت بین هایفوتراپی پیشانی با لیفت صورت چیست؟

تفاوت بین هایفوتراپی پیشانی با لیفت صورت

هایفوتراپی پیشانی در مقایسه با لیفت صورت روشی ایمن، موثر و غیر تهاجمی برای سفت کردن پوست صورت و رفع چین و چروک است.

در هایفوتراپی هیچ جای زخم و برشی ایجاد نشده و زمانی برای استراحت و بهبودی مورد نیاز نیست و فرد پس از هایفو به سرعت می­تواند به انجام روال زندگی طبیعی خود بازگردد.

هزینه هایفوتراپی در مقایسه با لیفت صورت به مراتب کم تر است.

از تفاوت های اصلی میان هایفوتراپی پیشانی و لیفت صورت می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • هایفو پیشانی روش غیرتهاجمی بدون برش است، اما لیفت صورت روش تهاجمی است که نیاز به برش دارد.
 • هزینه لیفت صورت تقریباً 5 برابر هایفوتراپی پیشانی است.
 • هایفو پیشانی به زمانی جهت ریکاوری نیاز ندارد اما لیفت صورت به 2 تا 4 هفته ریکاوری نیاز خواهد داشت.
 • قرمزی و تورم بسیار خفیف با خود به همراه خواهد داشت، اما لیفت صورت خطراتی چون بیهوشی، خونریزی، عفونت، لخته شدن خون، درد یا جای زخم، ریزش مو در محل برش و … را در پی خواهد داشت.
 • هایفوتراپی پیشانی اثرات مطلوبی تا 6 ماه خواهد داشت و با افزایش سن، نیاز به جلسات هایفوتراپی بیشتر خواهد شد اما لیفت صورت نتایج بلند مدت تری داشته و تا حدود 12 سال نتایج مطلوبی را خواهند داشت.

هزینه هایفوتراپی پیشانی

هزینه انجام هایفوتراپی پیشانی با توجه به کلینیک زیبایی که این فرایند در آن انجام می­گیرد و متخصصی که این فرایند را انجام می­دهد متفاوت است.

اغلب تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی پیشانی 2 تا 3 جلسه است. به مرور زمان و کهولت سن تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفو اضافه می­شود و به مراتب هزینه درمانی نیز افزایش خواهد یافت.

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

هایفوتراپی پیشانی برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز و افرادی که دارای اکنه های شدید یا کیستیک هستند توصیه نمی ­گردد.

هایفو پیشانی اثراتی تقریباً 6 ماهه دارد و افرادی که به دنبال نتایج بلند مدت تری هستند می­توانند از دیگر روش های درمانی استفاده کنند.

برای مثال لیفت صورن نتایج بلند مدت تری تا 12 سال خواهد داشت، گرچه روش هزینه بر تری است و اثرات جانبی بیشتری نیز در پی خواهدد اشت.

جوانسازی صورت و رفع چین و چروک با مصرف رویال کلاژن

یکی از روش های جوانسازی صورت رفع چین و چروک پیشانی علاوه بر هایفوتراپی پیشانی استفاده از مکمل رویال کلاژن ایکس مارت است.

رویال کلاژن حاوی 833 میلی گرم کلاژن هیدرولیز شده است که از طریق بهبود آبرسانی، افزایش خاصیت ارتجاعی و استحکام، سبب جوانسازی پوست و رفع چین و چروک آن می­شود.

رویال کلاژن

سوالات متداول

آیا هایفوتراپی پیشانی، چین و چروک ها را برای همیشه از بین می برد؟

نتایج هایفوتراپی پیشانی طولانی مدت است و حداقل به مدت زمانی 6 ماه روی صورت باقی می ­ماند. در سنین بالاتر نیاز به جلسات هایفو بیشتر خواهد بود. حدود 98 درصد افراد پس از یکسال نتایج حاصل از آن را مطلوب گزارش کرده اند، اما این نتایج همیشگی نیست.

عوارض هایفوتراپی پیشانی چیست؟

عوارض هایفوتراپی پیشانی بسیار کم است و ممکن است در موارد نادری به سوختگی پوست منجر شود. عوارض این درمان به قدری ناچیز است که فرد پس از درمان می­تواند به از سرگیری زندگی روزمره خود اقدام نماید.

آیا هایفوتراپی پیشانی دردناک است؟

هایفوتراپی پیشانی از انرژی اولتراسوند جهت هدف قرار دادن لایه های بیرونی پوست استفاده می ­کند و سبب می­گردد تا این لایه ها گرم شود. اما گرما دردناک نبوده و به راحتی قابل تحمل است.

هر چند وقت یکبار می توان هایفوتراپی پیشانی را انجام داد؟

هایفوتراپی پیشانی را می بایست 2 تا 3 بار جهت گرفتن بهترین نتیجه انجام داد. فواصل زمانی ایده آل میان هرکدام از درمان ها 1 تا 3 ماه پیشنهاد می­شود.

5/5 - (3 امتیاز)

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 3 نظر

5 3
هایفوتراپی پیشانی

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن