فواید میکرودرم

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

داشتن پوستی شفاف و بدون لک و جای جوش یکی از نمادهای زیبایی است. وقتی پوست صورت کدر باشد، صورت خسته و تکیده به نظر خواهد رسید.

میکرودرم یکی از روش­های کلینیکال است که برای بهبود شرایط پوست مورد توجه متخصصان است. از فواید میکرودرم می­توان به روشن شدن پوست، کم رنگ شدن لکه های پوستی و بهبود بافت پوست اشاره کرد.

انجام میکرودرم به دلیل غیر تهاجمی بودن و دوران نقاهت بسیارکوتاه از درمان های محبوب برای رفع مشکلات پوستی به شمار می­رود. از میکرودرم جهت کاهش علائم اسکار پوستی نیز می­توان استفاده کرد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فواید میکرودرم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

میکرودرم چگونه کار می کند؟

میکرودرم چگونه کار میکند؟

میکرودرم ابریژن روشی غیر تهاجمی است که به بهبود رنگ و بافت پوست کمک می­کند. میکرودرم با استفاده از کریستالهای ریز سلول­های مرده و کدر پوست را می­شکند تا پوست صاف­تر و نرم ­تر نمایان شود.

در طول درمان این کریستالهای ریز از یک ظرف از طریق یک لوله به میله ای شیشه ای یا فولادی ضد زنگ فرستاده می­شوند و بعد از آن بر پوست اسپری می­شوند و مانند عمل سند بلاست بسیار ملایم و کنترل شده عمل می­کنند.

کریستال ها و ذرات لایه برداری شده پوست به طور همزمان با مکش از روی پوست پاک می­شوند. کریستالهای استفاده شده بعد از هر مکش به ظرف دوم ریخته می­شود و بعد از هر بار دور ریخته می­شوند.

بعد از لایه برداری پوست های مرده، پوست فرصت نفس کشیدن پیدا خواهد کرد و این یکی از فواید میکرودرم است. همچنین سلامت و ظاهر بافت پوست بعد از انجام میکرودرم بهبود پیدا خواهد یافت.

نتایج مورد انتظار بعد از انجام میکرودرم عبارتند از:

  • از بین بردن چین و چروک
  • کوچک کردن منافذ
  • کمرنگ کردن لکه های قهوه ای پوست
  • بهبود ظاهر اسکارپوست

فواید میکرودرم

فواید میکرودرم-01

میکرودرم یک درمان تخصصی برای پوست به شمار می­رود که سبب بهبود مشکلات پوستی می­شود. از فواید میکرودرم می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:

● بهبود بافت پوست

میکرودرم را می­توان برای درمان پوست های ناهموار استفاده کرد. کریستال های ریز موجود در اپلیکاتور میکرودرم سلول های مرده پوست را از بین می­برد و پوست را یکدست می­ کند. بنابراین از فواید میکرودرم می­ توان به درمان مشکلات ناهمواری پوست نام برد.

● کاهش اسکارهای پوستی

میکرودرم می­تواند لبه ها و سطح اسکار را صاف کند. از فواید میکرودرم می­توان به کلاژن سازی برای تولید سلول های جدید پوستی هم اشاره کرد.

کلاژن سازی به بهبود بافت آسیب دیده پوست کمک می­کند.

● کاهش رنگدانه ها

میکرودرم شامل درمان هایی است که می­تواند به یکنواختی رنگ پوست کمک کند.

از دیگر فواید میکرودرم از بین بردن لکه های پیری و مشکلات رنگدانه پوست نیز هست.

● درمان غیر تهاجمی

میکرودرم ابریژن یک روش درمانی غیر تهاجمی است که با از بین بردن سلولهای  مرده از سطح پوست، ظاهر پوست را بهبود می­بخشد و می­توان آن را بدون نیاز به بی حسی انجام داد.

● کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز

برخی دیگر از فواید میکرودرم کاهش خطوط ریز و تحریک کردن به تولید کلاژن است که سبب می­شود چهره جوان تر به نظر برسد، همچنین از به وجود آمدن چین و چروک های عمیق جلوگیری می­کند.

● روشن کردن پوست کدر

میکرودرم با از بین بردن سلول های مرده در سطح پوست، پوست شفاف و تازه که در زیر سلولهای مرده قرار دارند را بیرون آورده و سبب روشن شدن پوست می­شود.

● کاهش لکه های پیری

 برای پوست صاف و یکدست و به حداقل رساندن لکه هایی که در پیری بر روی پوست ایجاد می­شود، میکرودرم بهترین راهکار است.

● مناسب برای انواع پوست

میکرودرم برای همه رنگ پوستی مناسب است، حتی پوست­های حساس بدون خطر آسیب به پوست می­توانند از فواید میکرودرم بهره ببرند؛ زیرا میکرودرم بدون استفاده از مواد شیمیایی و نورهای لیزر که ممکن است به پوستهای حساس آسیب بزنند سطح پوست را لایه برداری می­کند.

● کاهش منافذ پوست و جوشهای سر سیاه

میکرودرم با ازبین بردن پوست های مرده و چربی، پوست را کنترل می­کند و  با از بین بردن سلولهای مرده باعث کوچک شدن منافذ می­شود.

میکرودرم برای از بین بردن جوشهای سر سیاه بسیار موثر است.

● درمان بدون درد با کوتاه ترین دوران نقاهت

از فواید میکرودرم  برای افرادی که به درد حساس هستند اصلاح مشکلات پوست بدون درد است. د

وران نقاهت میکرودرم بسیارکوتاه بوده و قرمزی پوست حداکثر تا 2 روز  ازبین می­رود.

مراحل میکرودرم صورت

مراحل میکرودرم صورت

میکرودرم ابریژن می­تواند برای درمان مشکلات پوستی به صورت مستقل و یا ترکیب با روش­های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

مراحل انجام میکرودرم ابریژن به ترتیب عبارتند از:

● تجزیه و تحلیل پوست

متخصص پوست در زیر نورمخصوص پوست را بررسی می­کند. این بررسی شامل موارد ذیل است:

  • برای نوع بیماری و مشکل پوست: آکنه، جوشهای سر سیاه، جوش های سر سفید، چین وچروک، آسیب های ناشی از آفتاب سوختگ، کم آبی پوست و …
  • برای تعیین نوع پوست: پوست چرب، خشک، معمولی، مختلط و یا حساس.
  • جهت پاسخ به نگرانی ها و مشکلات بیمار  وآگاهی از محصولات مراقبتی و درمانی پوست مورد استفاده بیمار و میزان مورد نیاز عمق پاکسازی پوست

● لایه برداری

پزشک متخصص با اپلیکاتور مخصوص به حذف سلولهای مرده پوست و باز کردن منافذ آن می­پردازد.

تمیز کردن پوست از لایه های مرده آن از اصلی ترین فواید میکرودرم برای پوست است.

مدت زمان انجام میکرودرم برای صورت از 30 دقیقه تا 40 دقیقه برای هر فرد متفاوت است. میکرودرم برای ناحیه گردن نیز حدود 20 دقیقه زمان خواهد برد.

● ماساژ صورت

پزشک متخصص و یا اپراتور پوست صورت را کمی ماساژ می­دهد تا پوست احساس آرامش کند و گردش خون در عضلات صورت بیشتر شود.

البته بهبود گردش خون به دلیل مکش اپلیکاتور از دیگر فواید میکرودرم است.

● ماسک صورت

بعد از انجام میکرودرم ماسک مناسب با نوع پوست صورت قرار داده می ­شود.

قرار دادن ماسک صورت از راه های بسیار موثر در از بین بردن چربی های اضافی و بهبود ظاهر منافذ و همچنین آب رسانی به پوست صورت است.

● مرحله نهایی

در مرحله آخر بعد از شستشوی ماسک تونر، سرم، مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب با پوست بر روی صورت مالیده قرار داده می ­شود.

بعد از میکرودرم صورت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

مراقبت های بعد از میکرودرم-01

برای اینکه بتوان از فواید میکرودرم به خوبی بهره برد انجام و یا پرهیز از بعضی از کارها به نتیجه نهایی بسیار کمک خواهد کرد.

بسیار مهم است که بعد از انجام میکرودرم نکاتی که پزشک به بیمار گوشزد می­ کند مورد توجه قرار گیرد. هنگامی که پوست های مرده لایه برداری می ­شود نگهداری از پوست جدید روند بهبود را تسریع خواهد بخشید.

از مراقبت هایی که پس از میکرودرم می­بایست انجام داد می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:

● مصرف کرم ضد آفتاب

در 3 روز اول بعد از انجام میکرودرم باید از تابش مستقیم آفتاب به پوست صورت جلو گیری کرد. استفاده از کرم ضد آفتاب  با مقدار زیاد و تمدید آن بعد از هر 4 ساعت از موارد ضروری است تا از پوست جدید مراقبت کرده و فواید میکرودرم برای پوست را بهبود بخشد.

● اجتناب از تحریک پوست

همانطور که پوست روند بهبودی را طی می­کند، باید از انجام کارهایی نظیر مالش، دست زدن، خاراندن و فشار دادن پوست اجتناب کرد. استفاده از محصولات ملایم وغیر تحریک کننده از موارد مهم و ضروری است. از استفاده از لایه بردار و محصولات حاوی رتینول، گلیکولیک اسید و بنزوئیل پراکسید باید پرهیز شود و یا حداقل بعد از 4روز مورد استفاده قرار گیرند.

● آب رسانی پوست

از بهترین مراقبت ها برای تسریع روند بهبود پوست آب رسانی به پوست بعد از میکرودرم است. برای مشاهده فواید میکرودرم از جمله نرمی و از بین رفتن لک ها توجه به آب رسانی پوست بسیار ضروری است.

● کاهش مصرف کافئین

قهوه و چای از موارد پر کافئین است که بسیاری از افراد از آن در طول روز استفاده می­کنند. یکی از مضرات مصرف کافئین کم آب شدن پوست است. بنابراین توصیه می­شود که چند روز بعد از انجام میکرودرم از مصرف این مواد پرهیز شود و یا مصرف را به حداقل رسانید.

● جلوگیری از تعریق شدید پوست

انجام تمرین های ورزشی سنگین که باعث تعریق پوست می­شود می­تواند بعد از میکرودرم باعث تحریک پوست شود. بنابراین بهتر است بعد از میکرودرم تا 48 ساعت از انجام تمرین­های ورزشی پرهیز کرد و یا از یک هدبند برای جلوگیری از تماس عرق با صورت استفاده کرد.

● پرهیز از رفتن به استخر و سونا

از فواید میکرودرم لایه برداری سلول های مرده پوست است  بنابراین بعد از انجام میکرودرم پوست حساس می­شود. بهتراست بعد از انجام میکرودرم حداقل تا 3 روز از رفتن به استخر و سونا پرهیز کرد، زیرا کلر داخل آب و هوای داغ داخل سونا می­تواند به پوست جدید آسیب وارد نماید.

با رویال کلاژن چند سال جوان تر شوید!

از فواید میکرودرم می­توان به جوان سازی پوست و کاهش چین و چروک اشاره کرد. میکرودرم روشی مکانیکی است که برروی پوست برای جوان سازی انجام می ­شود.

از دیگر روش­های عمقی و پایه ای جوان سازی پوست مصرف مکمل های حاوی کلاژن است. از بهترین مکمل های موجود برای جوان سازی پوست می­توان از مکمل رویال کلاژن نام برد.

بعد از انجام میکرودرم پوست نیاز به آب رسانی دارد تا بتواند بازسازی شود و ظاهری تازه و جوان داشته باشد.

مکمل رویال کلاژن با تحریک پوست به کلاژن سازی و تولید هیالورونیک اسید به آب رسانی و حفظ رطوبت در پوست و در نتیجه جوان سازی پوست کمک می­کند.

رویال کلاژن خاصیت ارتجاعی و الاستین پوست را تقویت کرده و باعث جوان ماندن پوست خواهد شد.

رویال کلاژن

سوالات متداول

هزینه میکرودرم صورت چقدر است؟

هزینه میکرودرم صورت با توجه به تخصص پزشک و کلینیک و در هر شهر متفاوت است.

مهم ترین فواید میکرودرم برای صورت چیست؟

مهم­ترین فواید میکرودرم شفاف شدن پوست، از بین رفتن لکه های پوست، کوچک کردن منافذ پوست و کنترل چربی و همچنین جوانسازی پوست است.

میکرودرم ابریژن چقدر طول می کشد؟

انجام میکرودرم با توجه به این که درمان ترکیبی باشد و یا مستقل متفاوت است، اما معمولاً بین نیم ساعت تا 45 دقیقه زمان برای انجام میکرودرم زمان در نظر گرفته می­شود.

چند وقت یک بار باید میکرودرم ابریژن انجام داد؟

میکرودرم درمانی ایمن است که می ­توان آن را هر هفته و یاهر 4 تا 8 هفته 1 بار انجام داد. مدت زمان بین جلسات با تشخیص پزشک و نوع و مشکل پوستی متفاوت است.

5/5 - (2 امتیاز)

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 2 نظر

4 2
فواید میکرودرم

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن