مکمل منیزیم مگنی ول

مگنی ول-03

خواص مکمل مگنی ول

مگنی ول-1

کمک به جلوگیری از گرفتگی عضلات و کاهش خستگی

مگنی ول-2

بهبود عملکرد عضلات

مگنی ول-3

حفظ تعادل الکترولیت ها و سیستم عصبی

مگنی ول-4

افزایش استقامت ورزشکاران

ویژگی‌های مکمل مگنی ول ایکس مارت

کمک به جلوگیری از گرفتگی عضلات و کاهش خستگی

یکی از علت‌های گرفتگی مکرر‌ عضلات، کمبود ماده معدنی منیزیم است. مکمل منیزیم بطور گستره برای رفع گرفتگی عضلات پا استفاده می‌شود. همچنین منیزیم در زنان باردار مبتلا به پره اکلامسی و گرفتگی‌های عضلات پا مفید باشد، می‌تواند هم شدت و هم تعداد دفعات کرامپ را کاهش می‌دهد.

بهبود عملکرد عضلات

منیزیم نقش کلیدی در تمام آنزیم‌های استفاده کننده یا سنتز کننده ATP عضله دارد، بنابراین در تولید انرژی عضلانی و به طور غیرمستقیم در فرآیندهای انقباض و انبساط عضلانی نقش دارد.

کمبود شدید منیزیم منجر به ضعف ماهیچه، درد عضلانی و کرامپ‌های عضلانی می‌گردد.

حفظ تعادل الکترولیت‌ها و سیستم عصبی

منیزیم نقش مهمی در انتقال یون های کلسیم و پتاسیم از غشای سلولی ایفا می‌کند که این پروسه در حفظ پتانسیل الکتریکی عصبی، انقباض عضلانی و نیز حفظ رتیم نرمال قلبی مهم تلقی می‌شود. در نتیجه منیزیم از اهداف مهم در اختلالات عصبی-ماهیچه‌ای و قلبی به شمار می رود.

افزایش استقامت ورزشکاران

یکی از شکایات ورزشکاران اسپاسم عضلانی است که توان آنها در انجام ورزش را کمتر کرده و موجب درد و سوزش عضلات می‌گردد. مصرف مکمل مگنی ول با داشتن منیزیم و ب6 در جلوگیری از گرفتگی عضلات و کاهش خستگی و درد عضلانی بعد از ورزش به افزایش استقامت ورزشکاران و ریکاوری سریع آنها کمک می‌کند.

مگنی ول
کاهش شدت میگرن

کاهش سطح سرمی منیزیم در بیماران مبتلا به میگرن مشاهده شده است. این مساله خود به این نکته اشاره می‌کند که استفاده از مکمل‌های منیزیم می‌تواند به پیشگیری و درمان میگرن کمک نماید.

حفظ سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها

کمبود منیزیم در رژیم غذایی به عنوان یک عامل خطر بالقوه برای پوکی استخوان و از دست دادن تراکم استخوان در نظر گرفته می‌شود.

منیزیم برای سنتز، انتقال و فعال سازی ویتامین دی ضروری است و به افزایش جذب کلسیم کمک می‌کند، از این رو در حفظ سلامت استخوان و دندان موثر است.

بهبود علائم سندرم پیش قاعدگی

کمبود منیزیم یکی از فاکتورهای مسبب در ایجاد و تشدید علایم سندرم پیش قاعدگی است، منیزیم در کنترل تحریکات عصبی- عضلانی نقش دارد و دارای اثرات آرام بخشی است.

بهبود کیفیت خواب

همچنین منیزیم به عنوان یک درمان کمکی در درمان بی خوابی پیشنهاد شده است. منیزیم خاصیت ریلکس کننده دارد و ممکن است سطح ملاتونین را افزایش دهد، بنابراین به بهبود خواب کمک می‌کند.

مزایای استفاده از مکمل مگنی ول

منیزیم یک ماده معدنى مهم است و در بیش از 300 واکنش آنزیمى در بدن انسان نقش دارد. این ماده معدنى نقش اساسى در انتقال و هدایت عصبى- عضلانى دارد. منیزیم به کاهش خستگى و جلوگیرى از گرفتگى عضلانى کمک مى کند و از تعادل الکترولیت ها، سیستم عصبى و عملکرد روانى منظم پشتیبانى مى نماید. ویتامین ب6 به تنظیم فعالیت هورمونى، کاهش خستگى، افزایش متابولیسم، عملکرد روانى طبیعى و بهبود عملکرد سیستم عصبى کمک مى کند. مکمل مَگنى وِل ایکس-مارت به حفظ سلامت دستگاه عصبی و عملکرد مناسب ماهیچه های بدن کمک می کند.
منیزیم mg

منیزیم

ویتامین ب 6

ویتامین B6

منیزیم (Mg) در بدن یک فرد بالغ حدود 20 تا 28 گرم وجود دارد که تقریبا 60 درصد آن در استخوان‌ها، 26 درصد آن در عضلات و بقیه در بافت‌های نرم و مایعات بدن قرار دارد. از نظر فراوانی چهارمین املاح معدنی موجود در بدن محسوب شده و به عنوان کوفاکتور بیش از 600 فرآیند آنزیمی نقش دارد و برای فعالیت پروتئین کینازها، آنزیم ها گلیکولیتیک، برای تمام فرآیندهای فسفوریلاسیون و برای همه واکنش هایی که ATP نیاز دارند مورد نیاز است.

منیزیم در سلامت سیستم عصبی، تراکم استخوان ها، عملکرد عضلات و تولید انرژی اثر گذار است و از اجزای اصلی متابولیسم پروتئین، کربوهیدرات و چربی ها محسوب می‌شود.

منیزیم به حفظ سلامت استخوان‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان نیز کمک می‌کند.

اثرات مکمل تغذیه‌ای مگنی ول در بدن

منیزیم یک ماده معدنی مهم است و در بیش از 300 واکنش آنزیمی در بدن انسان نقش دارد. مکمل مگنی ول ایکس-مارت به حفظ سلامت دستگاه عصبی و عملکرد مناسب ماهیچه های بدن کمک می کند.

تاثیرگذاری عملکرد
اسپاسم و گرفتگى عضلانى ضرورى براى حفظ سلامت عضلات - کمک به جلوگیرى از گرفتگى عضلات - تحریک بازجذب کلسیم - کمک به حفظ عضلات قدرتمند - افزایش جذب پتاسیم - کاهش درد ماهیچه ها با مسدود کردن گیرنده هاى درد در مغز و سیستم عصبى
بهبود علائم سندرم پیش از قاعدگى کمک به کاهش خستگى در دوران قاعدگى - کمک به ریلکس شدن ماهیچه ها - کمک به اکسیژن رسانى کافى به مغز - آرام بخش  داراى اثر - کنترل تحریکات عصبى- عضلانى
بهبود عملکرد ورزشى کمک به سنتز پروتئین در توده عضلانى - جلوگیرى از انقباضات و ضعف عضلانى - افزایش استقامت ورزشکاران - کاهش خستگى ورزشکاران - افزایش قدرت عضلانى
سایر کاهش خستگى - پیشگیرى از میگرن - کمک به جلوگیرى از آریتمى قلبى - بهبود اضطراب، افسردگى و بى قرارى - بهبود عملکرد سیستم عصبى - کمک به استحکام استخوان ها - بهبود پوکى استخوان

نظرات خریداران مکمل مگنی ول ایکس مارت

میتوانید در این قسمت نظرات مشتریانی که مدتی است این محصول را خریده‌اند و از آن استفاده کرده‌اند را بخوانید تا بتوانید بیشتر با جنبه‌های دیگر محصول آشنا شوید.

مکمل مگنی ول رو میخوای؟

اگر میخواین گرفتگی عضلاتتون درمان بشه و خستگی هاتون کمتر بشه، باید منیزیم و B6 مصرف کنید تا شادابی و استقامت بدن بیشتر بشه.

راهنمای مصرف مکمل مگنی ول ایکس مارت

چرا باید مگنی ول مصرف کرد؟

منیزیم از نظر فراوانی چهارمین املاح معدنی موجود در بدن محسوب شده و برای صدها فرآیند از جمله بهبود سیستم عصبی، تجزیه مواد غذایی به ریزمغذی‌ها، عملکرد عضله از جمله عضله قلب، حفظ تعادل الکترولیت‌ها، استحکام استخوانها و دندانها و تقسیم سلولی مورد نیاز است. منیزیم در عملکرد بیش از 600 آنزیم‌های بدن  موثر است و در تبدیل مواد غذایی به انرژی نقش دارد.

ترکیب منیزیم با ویتامین ب6 باعث افزایش فراهمی زیستی و جذب بافتی آن می‌شود. کمبود همزمان منیزیم و ویتامین ب6 به فراوانی دیده می‌شود و این دو ترکیب اغلب با هم تجویز می‌شوند.

ویتامین ب6 (پیریدوکسین) ویتامین محلول در آب است که در تکامل و حفظ سلامت سیستم عصبی بدن بسیار مهم و موثر است.

مکمل مگنی ول ایکس-مارت حاوی 400 میلی گرم منیزیم و 30 میلی گرم ویتامین ب6 است که در جلوگیری از گرفتگی عضلات، بهبود عملگرد سیستم عصبی موثر است.

بسیاری از بیماری‌های انسانی با کمبود منیزیم همراه است، از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، فشار خون بالا و سکته مغزی، سندرم قلبی متابولیک و دیابت نوع 2، سندرم انسدادی مجاری هوایی و آسم، افسردگی، شرایط مربوط به استرس و اختلالات روانپزشکی، بیماری آلزایمر (AD) و سایر سندرم‌های زوال عقل، بیماری‌های عضلانی (درد عضلانی، خستگی مزمن و فیبرومیالژیا)، شکنندگی استخوان و سرطان.

مصرف مکمل مگنی ول ایکس-مارت با تامین منیزیم و ویتامین ب6 به حفظ سلامت عمومی بدن کمک می‌کند.

منیزیم نقش مهمی در انتقال یون‌های کلسیم و پتاسیم از غشای سلولی ایفا می‌کند که این پروسه در حفظ پتانسیل الکتریکی عصبی، انقباض عضلانی و نیز حفظ رتیم نرمال قلبی مهم تلقی می‌شود. در نتیجه منیزیم از اهداف مهم در اختلالات عصبی-ماهیچه‌ای و قلبی به شمار می رود.

منیزیم نقش کلیدی در تمام آنزیم‌های استفاده کننده یا سنتز کننده ATP عضله دارد، بنابراین در تولید انرژی عضلانی و به طور غیرمستقیم در فرآیندهای انقباض و انبساط عضلانی نقش دارد.

کمبود شدید منیزیم منجر به ضعف ماهیچه، درد عضلانی و کرامپ‌های عضلانی می‌گردد.

مکمل مگنی ول ایکس-مارت با تامین منیزیم مورد نیاز عضلات از بروز کرامپ‌های عضلانی جلوگیری می‌کند.

کمبود منیزیم در شرایط نرمال رخ نمی‌دهد، اما در شرایطی از قبیل اعتیاد مزمن به الکل و نیز مصرف برخی داروها امکان کاهش سطح سرمی منیزیم وجود دارد. همچنین اختلالات گوارشی نظیر اسهال مزمن، بیماری کرون، سیلیاک و نیز عمل‌های جراحی بایپس روده کوچک به خصوص بخش ایلئوم موجب از دست رفتن ذخایر منیزیم بدن می‌شود. در بیماران مبتلا به دیابت تیپ II و یا مقاومت به انسولین که دفع ادراری منیزیوم افزایش می یابد نیز کاهش سطح سرمی منیزیم دیده می‌شود.

مصرف مکمل مگنی ول ایکس-مارت به جبران کمبود منیزیم کمک می‌کند.

در دهه‌های گذشته، کمبود منیزیم با چندین بیماری قلبی عروقی مرتبط است، همچنین در تنظیم فشار خون نقش دارد. منیزیم با تغییر سطح کلسیم، انسداد و انقباض عروقی را کنترل می‌کند.

همچنین سطح منیزیم در افراد با فشار خون بالا کمتر از افراد با فشار خون طبیعی است.

مکمل مگنی ول ایکس-مارت در تنظیم فشار خون و حفظ سلامت قلب و عروق موثر است.

کمبود منیزیم به عنوان یکی از فاکتورهاي مسبب در ایجاد و تشدید علایم سندرم قبل از قاعدگی پیشنهاد شده است کاهش علایم سندرم قبل از قاعدگی به خاطر اثر آرام بخشی منیزیم در کنترل تحریکات عصبی عضلانی می‌باشد.

از آنجا که ویتامین ب6 و منیزیم مکانیسم‌های عصب شناختی را تعدیل می‌کنند، به نظر می رسد مصرف آنها در کنار هم اثر هم افزایی داشته باشد.

مصرف مکمل مگنی ول ایکس-مارت به کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگى و بهبود عملکرد عضلات در تمرینات ورزشى کمک به سزایی می‌کند.

افسردگی گونه‌ای از اختلالات خلقی می‌باشد که بر روی افکار، احساسات و زندگی روزمره فرد تاثیر می‌گذارد. این بیماری دارای نشانه‌هایی مانند پریشانی، عدم اعتماد به نفس، بی حالی، بی علاقگی نسبت به انجام فعالیت‌های روزانه، احساس درد بدون دلیل و احساس غم و اندوه می‌باشد.

نتایج مطالعات بالینی به کاهش سطح ویتامین ب6 در بیماران مبتلا به افسردگی اشاره می‌کند. با توجه به اینکه ویتامین ب6 نقش مهمی در سنتز دوپامین و سروتونین از پیش سازهای این ترکیبات دارد، تجویز مکمل ویتامین ب6 به عنوان درمان آلترناتیو می‌تواند در بهبود علائم افسردگی موثر باشد.

مکمل مگنی ول ایکس-مارت یک انتخاب هوشمندانه جهت تامین دو ماده مغذی منیزیم و ب6 است.

مگنی ول در سوئیس فرموله شده و کیفیت فوق العاده ای دارد.

کامل بخوانید بستن

سوالات متداول

  • افراد مبتلا به بیماری‌های دستگاه گوارش مثل سلیاک یا کرون
  • کسانی که بخش‌هایی از روده کوچک (به ویژه ایلئوم) را برداشته اند
  • بیماران با اسهال مزمن
  • افراد مبتلا به پانکراتیت حاد
  • مبتلایان به دیابت نوع 2
  • افراد الکلی
  • سالمندان

 برخی مطالعات تایید کردند که مصرف منیزیم به همراه ویتامین B6 در بهبود برخی علائم سندروم پیش از قاعدگی مانند نوسانات خلق و خو، تحریک پذیری، فراموشی، اضطراب، نفخ و گرفتگی عضلات موثر است.

بله  این مکمل می‌تواند برای سنگ‌های کلیوی از نوع کلسیم مفید نیز باشد. منیزیم با اتصال به اگزالات و فسفات در کلیه ها، مانع از اتصال این یون‌ها به کلسیم و کاهش تولید سنگ‌های کلسیمی می‌شود. همچنین مصرف منیزیم با غذا، باعث اتصال آن به اگزالات در روده شده و  مانع جذب اگزالات غذا می‌شود.

مکمل‌های منیزیم علاوه بر اینکه می‌توانند در کمبود منیزیم استفاده شوند، برای درمان میگرن مفید بوده، به سلامت استخوان کمک کرده و از پوکی استخوان جلوگیری می‌کنند. مصرف این مکمل می‌تواند باعث کاهش گرفتگی و دردهای عضلانی ناشی از کمبود منیزیم شود. همچنین کمبود منیزیم در افراد دیابتی با افزایش قند خون در ارتباط است و مصرف این مکمل می‌تواند به کاهش قند خون در این افراد کمک نماید.
ترکیب منیزیم و ویتامین ب6 می‌تواند در کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی موثر باشد. همچنین مصرف این مکمل در بارداری می‌تواند در کاهش گرفتگی عضلات پا کمک کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top
به بالای صفحه بردن